Sennik

Nie jeden raz zastanawialiśmy się, dlaczego śnimy. Zjawisko marzeń sennych kojarzy nam się z magią i wielką tajemnicą. Czy sny, mają dla nas jakieś znaczenie? Wiele osób sądzi, że mają. To, co nam się śni, jest wyrazem naszego życia, naszej przeszłości, teraźniejszości, a może nawet przyszłości.

Wróżenie przyszłości na podstawie interpretacji snów, to onejromancja. Jej celem jest analiza snów, aby poznać przyszłość. Prorocze sny opisywane były już w starożytnych księgach. Wróżenie ze snów, polega na analizie kolejnych symboli pojawiających się we śnie.

Każdy symbol ma zdefiniowane znaczenie. Podstawowe znaki opisywane są w poradnikach, które większość z nas zna, jako popularne senniki. Musimy jednak pamiętać, że nie należy interpretować każdego symbolu oddzielnie. Tylko połączenie kolejno występujących po sobie znaków, może dać pełny obraz naszej przepowiedni. Zatem każdy sen należy traktować indywidualnie, również pod względem analizy.

Często mamy wrażenie, że nasz sen się powtarza, że często śni nam się coś podobnego. To sygnał do tego, by spróbować stworzyć swój własny sennik. Co w tym celu należy zrobić?

Jeśli rano wiemy, że śniło nam się coś ważnego, ale nie możemy sobie przypomnieć, to warto spróbować ponownie położyć się do łóżka, zamknąć oczy i spróbować przypomnieć sobie, co nam się przyśniło.

Starajmy się nie budzić i nie wstawać zbyt gwałtownie. O ile to możliwe, powinniśmy wstawać spokojnie i powoli. Nawet jeśli po przebudzeniu dokładnie pamiętamy cały przebieg snu to, od razu zapiszmy go na kartce, gdyż po godzinie prawdopodobnie o nim zapomnimy.

Tworzenie sennika zajmuje sporo czasu, przez który musimy obserwować nasze sny, oraz to, co się po nich dzieje w świecie rzeczywistym. Tym sposobem możemy zinterpretować symbole własnymi spostrzeżeniami.

Interpretacja najpopularniejszych symboli sennych:

A : B : C : D : E : F : G : H : I : J : K : L : M : N : O : P : R : S : T : U : W : Z : Ż


star - najlepsze strony ezoteryczne w internecie

mapa strony