Tarot karty

Tarot od zawsze poruszał wyobraźnię i budził ciekawość. Owiany otoczką tajemnicy, nie posiada wyraźnej historii, bo nikt nie wie, skąd tak naprawdę się wziął i kto go wymyślił. Wiadomo tylko, że w Europie obecny jest od około XIV wieku. Początkowo używano go jako kart do gry, jednak z czasem, wraz z rozwojem okultyzmu i nauk magicznych, stał się narzędziem do wróżenia i tym już pozostał.

W Tarocie znajduje się 78 kart przedstawiających różne szkice. Podzielony jest on na Wielkie i Małe Arkana. Wielkie Arkana to 22 karty z wyrazistymi symbolami, metaforami dotyczącymi sytuacji z ludzkiego życia, mocnych i słabych stron, wyzwań i szans, jakie mogą nas spotkać. Są także symbolicznymi przedstawieniami różnych postaci, mogą odnosić się do nas samych, lub do osób, które spotykamy na naszej drodze. Małe Arkana, to 56 kart podzielonych na cztery grupy, podobnie jak kolory w zwykłej talii kart. Są to denary, puchary, miecze i buławy. Odnoszą się one do zwykłych, codziennych spraw, które jednak mają na nas wpływ.

Aby móc odczytać wróżbę z kart Tarota, należy odpowiednio ułożyć je we właściwy układ. Istnieje wiele popularnych rozkładów kart. Niektóre wykorzystują tylko Wielkie Arkana, inne pełną talię. Rozłożenie kart odbywa się po uprzednim przetasowaniu, oczywiście w skupieniu i właściwych warunkach. Z talii wyciąga się zwykle od kilku do kilkunastu kart, których położenie ma przypisaną symbolikę.

Aby móc odpowiednio zinterpretować wyciągnięte karty, należy dokładnie znać znaczenie każdej z nich, a warto wiedzieć, że każdej z kart przypisuje się wiele różnych znaczeń, oraz wiedzieć, co oznacza każda z pozycji i w jakie związki wchodzą sąsiadujące ze sobą karty.

Jest to, więc spora dawka wiedzy i nieskończone możliwości kombinacji, dlatego też Tarot nie jest narzędziem, którego może się wyuczyć osoba pozbawiona wszelkich zdolności. Powinny zajmować się nim osoby, które mają już predyspozycje do wróżenia i przewidywania przyszłości.


star - najlepsze strony ezoteryczne w internecie

mapa strony