Wróżby internetowe

Coraz więcej wróżek, czy jasnowidzów prezentuje swoje strony internetowe, przedstawia opisy swoich usług na internetowych forach, czy portalach ezoterycznych. Jeśli są to znane i sprawdzone nazwiska, imiona, czy pseudonimy, można wierzyć, że osoba taka rzeczywiście jest rzetelna i oferuje prawdziwe usługi doradcze.

Niestety jednak „sieć internetowa”, to również wylęgarnia wszelkiej maści nierzetelnych „ezoteryków”, żerujących na ludzkiej chęci poznania nieznanego. Zdarza się niejednokrotnie, że osoby takie proponują kontakt przez sms, telefon, e-mail, unikając kontaktu osobistego. Zwykle za swoje „usługi konsultacyjne” życzą sobie nieco mniej, niż prawdziwi ezoterycy.

Jednak niejednokrotnie po wpłaceniu pieniędzy na konto okazuje się, że kontakt z taką osobą urywa się. Jeśli nawet do niego dochodzi, osoby takie mogą kłamać, o czym z resztą można przekonać się zadając kilka pytań weryfikacyjnych, na przykład o stosunki z bratem, którego w rzeczywistości nie mamy.

Taką i inne historie można przeczytać niejednokrotnie na forach internetowych, na których żalą się osoby oszukane przez amatorów szybkiego zarobku. Aby móc szybko zweryfikować, czy dana wróżka, czy wróżbita jest osobą wartą zaufania, warto przeanalizować kilka rzeczy.

Osoba, która ma prawdziwe zdolności, nie musi fotografować się z czarnym kotem, kryształową kulą i tym podobnymi symbolami. Taka sztuczna aura tajemniczości skrywa często brak wiedzy i umiejętności. Można też zobaczyć jak sama przedstawia siebie w sieci – skromność jest zawsze dobrą oznaką. Przechwalanie się osiągnięciami, czy mówienie o sobie najlepsza wróżka, czy najlepszy wróżbita w kraju, również nie świadczy najlepiej o takiej osobie. Jeśli ktoś jest dobry w tym, co robi, polecają go inni.


star - najlepsze strony ezoteryczne w internecie

mapa strony