Wróżka

Przewidywanie przyszłości od zawsze było ludzkim marzeniem i obsesją. Problem próbowali rozwikłać nawet całkiem poważni naukowcy, niestety – sukcesów na tym polu nie odnieśli.

Co innego prawdziwe wróżki. Pojawiają się niemal w każdej bajce, a chociaż każda bajka jest z natury opowieścią całkowicie fikcyjną, to przecież – jak mówi stare powiedzenie – „nie ma dymu bez ognia”. Ponoć w bajce zawsze drzemie ziarnko prawdy. Wygląda, więc na to, że wróżki wcale takie bajkowe nie są. Sceptycy oczywiście twierdzą, że przepowiadanie przyszłości nie jest możliwe. Wróżenie ze szklanej kuli, lub kart tarota, ma być czystą szarlatanerią.

Ale profesjonalne wróżki mają na ten temat zupełnie inne zdanie. Co więcej – szperając chociażby w zasobach internetu, znaleźć można, naprawdę liczne wypowiedzi osób, które gotowe są własnym przykładem zaświadczyć, że doświadczone wróżki rzeczywiście potrafią przepowiadać przyszłość.  Często śmiejemy się z takich telewizyjnych, lub internetowych przepowiedni. Lecz szybko okazuje się, że zaraz potem chwytamy za słuchawkę telefoniczną i dzwonimy na infolinię po 9.99 za minutę – tylko po to, by uzyskać od wróżki zapewnienie, że jeszcze nam się w życiu ułoży.

Zawodowe „przepowiadaczki przyszłości” twardo upierają się przy swoim twierdzeniu, że w układzie kawowych fusów widzą przyszłe wydarzenia. Tak zwani racjonaliści drwią z nich /choćby – dla zasady/, a potem – zanim zainwestują pieniądze u bukmachera, konsultują się np. z ośmiornicą „Paul”.

Psychologowie zaś twierdzą, że nie jest ważne, czy wróżki mają rację, czy nie – ważne, że potrafią podtrzymać nas na duchu i powiedzieć, że „będzie dobrze”. Wychodzi, więc na to, że stan faktyczny nie ma większego znaczenia. Wróżka każdemu pomoże, kwestia tylko – w jaki sposób potraktujemy jej słowa. No i trzeba przy tym pamiętać, że prawdziwa wróżka nigdy nie przepowiada „prawd absolutnych”. Bo przecież ostatecznie nasz los i tak leży w naszych rękach.


star - najlepsze strony ezoteryczne w internecie

mapa strony