Znaczenie Kolorów

Bardzo mądre i trafne stwierdzenie mówi, że nie szata zdobi człowieka. Wiele w tym prawdy gdyż nie jest najważniejsze to, co na wierzchu, ale to, co w środku. Nie ważny jest ładny, czy bogaty strój, ale to, co człowiek sobą reprezentuje. Jako że, nawet najdroższa odzież nie zamaskuje skutecznie naszych braków w wychowaniu, czy też po prostu naszego prawdziwego oblicza.

Prawdą jest również, że ubiór odzwierciedla niejako stan naszej duszy. Zabrzmiało to dosyć mistycznie, ale tak właśnie jest. Nasze samopoczucie w dosyć prosty i bezpośredni sposób przekłada się na nasz ubiór. Dzieje się to w zasadzie podświadomie. Mimowolnie mając dobry humor zakładamy stroje bardziej pogodne, jasne lub też bardziej kolorowe.

Będąc w złym nastroju, nie mamy raczej ochoty na ubraniowe eksperymenty i zakładamy na siebie tylko szary sweter i dżinsy. Oczywiście nasz ubiór w największym stopniu warunkuje pogoda. Ale zarówno latem jak i zimą kolorystyka strojów może być naprawdę dowolna. W dużym stopniu nasz ubiór determinuje okazja, z jakiej go zakładamy.

Na oficjalne spotkanie, czy też ważną uroczystość nie możemy się ubrać pstrokato i barwnie. W takim przypadku preferowane są raczej stroje stonowane. Co nie oznacza, że nie mogą być one w kolorach jasnych i pogodnych. Na nieoficjalne spotkanie, przyjęcie, wieczór z przyjaciółmi możemy puścić wodze fantazji i dać upust naszemu dobremu nastrojowi w postaci ciekawego, oryginalnego stroju. Najważniejsze abyśmy czuli się dobrze i komfortowo w tym, co mamy na sobie.

Warto sobie uzmysłowić, że to nasza podświadomość kształtuje zamiłowanie do pewnych barw i niechęć do innych. Poznanie znaczenia konkretnej barwy, oraz jej wpływu na nasze zachowanie, pozwoli nam na pełniejsze wykorzystanie naszego potencjału.

Znaczenie barw i kolorów


star - najlepsze strony ezoteryczne w internecie

mapa strony